Wednesday, March 28, 2012

Hollywood fashion influence: Rachel (Lindsay Lohan)

I love Lindsay, no matter what other people say, no matter what she´s ever done. She´s great and beautifull woman. Some people say I look similiar to her. So maybe that´s another reason I like her.
I loved her also in role of Rachel in Gerogia Rule. During the whole movie, she wears mostly some white dress or top. I call these white outfits summer white season. When I saw this movie, I realized how less I wear white in summer. It looks fabulous and I am missing white in my closet. Definitelly something to change!

Milujem Lindsay, nech si hovorí kto chce, čo chce a nech urobila čokoľvek. Je  to úžasná a krásna žena. Niektorí ľudia tvrdia, že sa jej výzorom podobám. Takže možno aj to je ďalší dôvod prečo ju mám rada. Páčila sa mi v roli Rachel vo filme Georgia rule. Počas celého filmu, nosila najčastejšie nejaký biely top alebo šaty. Volám tieto outfity, biela letná sezóna. Keď som videla tento film, uvedomila som si, ako málo nosím bielu v lete. Vyzerá skvelo a mne v šatníku chýba. A to je určite niečo, čo treba zmeniť!
 

4 comments:

 1. Having a serious Lindsey girl crush right now! Wish I had her wardrobe in this movie xxx

  ReplyDelete
  Replies
  1. mee too =)! so many whote dresses! =)

   Delete
 2. She is beautiful and I love her style:)
  It's beautiful:)<3

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...